INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
czerwono-żółte jabłka
+

Razem z naszym klientem staraliśmy się pozyskać dofinansowanie na opracowanie innowacji produktowej.

Klient

Generiks Sp. z o.o. Sp.k.

Dotacja

RPO łódzkie 1.2.2

O firmie

Firma Generiks Sp. z o.o. sp. k. działa na rynku od 2010 roku. Przedmiotem działalności spółki jest sprzedaż środków ochrony roślin (insektycydy, herbicydy, środki grzybobójcze), preparatów biobójczych oraz produkcja i sprzedaż nawozów i adiuwantów. 

Od początku działalności firma koncentrowała się na zdobyciu technologii, w tym receptur do produkcji i zezwoleń umożliwiających wprowadzenie do obrotu między innymi produktów biobójczych, nawozów oraz adiuwantów. Stała współpraca z ośrodkami badawczymi przyczyniła się do opracowywania własnych receptur.

Obecnie oferta firmy bazuje na własnej produkcji asortymentu środków ochrony roślin, a także obejmuje usługi formulacji i konfekcji. W 2015 roku spółka Generiks zakupiła własny obiekt magazynowo-biurowy, w którym wydzielone zostało laboratorium przeznaczone na prace badawczo-rozwojowe.

gałązka dojrzewających pomidorów
rolnik zbierający plony z posadzonych pomidorów
jabłko wiszące na gałęzi jabłoni

Potrzeby

Producent potrzebował dofinansowania na opracowanie innowacji produktowej w postaci organiczno-mineralnego wieloskładnikowego nawozu dolistnego. 

Koncepcja zakładała stworzenie receptury nowego nawozu zawierającego składniki, które można podzielić na 4 grupy występujące w różnych proporcjach: makroelementy, mikroelementy, substancje pochodzenia roślinnego oraz kwasy fulwowe. Żaden z konkurentów Generiks nie posiadał w swojej ofercie podobnych produktów, dlatego produkt naszego klienta i jego możliwości wdrożenia na rynek producentów zbóż i warzyw krył w sobie duży potencjał rozwojowy i potrzebował funduszy unijnych.

Najtrudniejszą potrzebą do spełnienia było prawidłowe oszacowanie kosztów projektu, ponieważ technologia po którą zamierzał sięgnąć klient, dopiero została wdrożona na rynek europejski.

mężczyzna sadzący nasiona pomidorów w ziemi

Efekty

Postawiony cel projektowy na który firma potrzebowała dofinansowania był bardzo ambitny, ponieważ zakładał skorzystanie z rozwiązań, które dopiero co zostały skierowane do przemysłowego wykorzystania, a poziom konkurencji był bardzo wysoki. Niestety, nie udało się w racjonalny sposób zakwalifikować kluczowego kosztu w projekcie – była nim zaawansowana aparatura badawcza – co uniemożliwiło skuteczne złożenie projektu.

Należy jednak podkreślić, iż w toku intensywnej pracy nad projektem wspólnie opracowaliśmy pełną agendę badawczą – potrzeby klientów zostały dokładnie określone i wyspecyfikowane.

Istotnym efektem współpracy była również przeprowadzona analiza zdolności patentowej rozwiązania, która została ujęta w raporcie z Badań Stanu Techniki wraz z wnikliwą analizą rynku. Te działania pozwoliły wesprzeć firmę Generiks w wyspecyfikowaniu nowości produktowych na skalę europejską.

Podobne Projekty

łyżeczki z przyprawami
Case study
+

Dowiedz się, jak dzięki pozyskaniu dotacji wsparliśmy projekt badawczy, który zmienił proces produkcji przypraw i tym samym poszerzył zaplecze technologiczne klienta.
Więcej
kobiety pracujące w laboratorium firmy vimax
Case study
+

Poznaj projekt, w którym dzięki pozyskanej dotacji rozwinęliśmy laboratorium i prowadziliśmy zaawansowane prace nad nowymi produktami spożywczymi.
Więcej
donuty z kremem i owocami
Case study
+

Dynamiczny rozwój dzięki dotacjom unijnym - nasi klienci to potrafią! Przeczytaj historię sukcesu firmy VIMAX.
Więcej
Case study
+

Czas na wykorzystanie dofinansowania - firma Promar przeznaczy je na znaczne udoskonalenie procesu produkcji przypraw.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.