Wspólnie pozyskaliśmy dofinansowanie na usługi offshore, dzięki którym Protea wdroży wyniki własnych prac badawczo-rozwojowych.
Klient
Protea Sp. z o.o
Dotacja
POIR 3.2.1 - Badania na Rynek
O firmie
Przedsiębiorstwo Protea Sp. z o.o. prowadzi działalność na rynku od ponad 20 lat. Początki spółki skupiały się na obsłudze zamówień pochodzących z rynku skandynawskiego. Ze względu na dynamiczny wzrost zamówień w 2004 roku podjęto strategiczną decyzję połączenia spółki Protea z biurem projektowym NTD z Olsena, co pozwoliło rozszerzyć zakres możliwości projektowych i obliczeniowych. Rozwój spółki zaowocował ekspansją na rynki azjatyckie oraz rynek rosyjski.
Obecnie spółka posiada w swoim dorobku realizacje zamówień dla takich firm jak MH Wirth, Statoil, Samsung Heavy Industrie, PDVSA, SeaDrill, OU AMB Trade, Wood Group Engineering Ltd., Aker Kvaerner MH, TTS, AXTech.
Główną gamę produktową spółki tworzą offshorowe żurawie Proteus, RAM, Rope Luffing, King Post, suwnice bramowe i półbramowe BOP (Blow-Out Preventer), offshorowe wciągarki, żurawie dla farm wiatrowych, suwnice windy na platformy wiertnicze i inne sprzęty dedykowane na rynek offshore.
Zakres usług
Potrzeby
Firma Protea należy do grona naszych prestiżowych klientów. Posiada duże doświadczenie w realizacji projektów współfinansowanych z Unii Europejskiej, jak i stale współpracuje z wieloma jednostkami naukowymi – Politechniką Gdańską, Wrocławską, lub Opolską.
Rozwój spółki w dużej mierze opiera się na badaniach i realizacji projektowych zleceń. Bardzo doceniliśmy powierzenie naszemu zespołowi zadania obejmującego nadzór nad przygotowaniem dokumentacji aplikacyjnej, oraz nad całym procesem od aplikowania do podpisania umowy o dofinansowanie dla firmy.
Celem projektu było przygotowanie zaplecza technologicznego do produkcji żurawi serwisowych potrzebnych farmom wiatrowym, o unikalnych rozwiązaniach na skalę światową.
Efekty
Łącząc wspólne doświadczenia klienta jak i naszego zespołu, przygotowaliśmy i złożyliśmy projekt w ramach konkursu Badania na Rynek (POIR 3.2.1), organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), który zyskał uznanie wśród ekspertów i otrzymał dofinansowanie.
Projekt stanowi wzorcowy przykład wdrożenia wyników własnych prac badawczo-rozwojowych, które rozwijają prowadzoną działalność gospodarczą.
W efekcie naszej współpracy klient uzyskał dofinansowanie na pozyskanie zasobów infrastrukturalnych i technicznych, pozwalających na rozpoczęcie produkcji żurawi serwisowych według własnej koncepcji.
Po zakończeniu dotacji spółka wprowadzi na rynek międzynarodowy kolejny innowacyjny produkt dla branży offshore, tym samym utrzymując swoją pozycję wśród liderów na rynku międzynarodowym.
Wartość projektu
4.1 mln
Wysokość dofinansowania
1.5 mln