INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
+

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu firma Avimot ma szansę stworzyć kompleksowy, podwodny system transportowy.

Klient

Avimot Sp. z o.o.

Dotacja

POIR 1.1.1. Szybka Ścieżka

O firmie

Frima Avimot od momentu powstania w 2010 r, prowadzi działalność w zakresie usług projektowania, modelowania, konstrukcji, produkcji i sprzedaży rozwiązań i systemów elektronicznych. Oferta przedsiębiorstwa dotyczy szerokiej problematyki systemów elektronicznych: pomiarowych, diagnostycznych (w tym ze sztuczną inteligencją), alarmowych, identyfikacji osób i towarów, elektroniki lotniczej i motoryzacyjnej, monitorujących i rejestrujących, systemów kontroli jakości produkcji, elektronizujących wyroby i innych. 

Odbiorcami oferty Avimot są firmy z wielu gałęzi przemysłu – od motoryzacji, poprzez przemysł lotniczy i morski, po technologie medyczne, elektroniczne oraz ICT. W ostatnich latach dominującą gałęzią przemysłu dla którego AV dostarcza swoje produkty jest przemysł związany z podwodnymi urządzeniami dla nurków.

Potrzeby

Avimot to przede wszystkim zespół doświadczonych specjalistów, który stale rozwija swoją ofertę w oparciu o prace rozwojowe.

Firma potrzebowała wsparcia w zakresie pozyskania dofinansowania. Pracownicy zgłosili się do nas z koncepcją nowego rozwiązania dedykowanego na rynek morskiej energii wiatrowej i rynek instalacji wydobywczych offshore. Wspólnie ustaliliśmy priorytety prac rozwojowych, oraz metodologię pracy nad projektem klienta, co pozwoliło na opracowanie planu, przeprowadzenie szerokiej analizy rynku oraz na wyznaczenie oczekiwanych cech produktu i ich parametrów.

Efekty

Realizowany projekt dotyczył opracowania podwodnego autonomicznego systemu transportowego (PAST). Przeznaczeniem podwodnego  pojazdu jest transport różnego rodzaju ładunków. Rozwiązanie pozwoli stworzyć kompleksowy podwodny autonomiczny system transportowy, który będzie wyposażony w systemy bezprzewodowej komunikacji oraz sterowania. Co istotne, będzie posiadał on funkcjonalność samodzielnego (autonomicznego) dopłynięcia do zaprogramowanej przez użytkownika lokalizacji na powierzchni lub pod wodą, a także detekcji i omijania przeszkód na drodze.

Na realizację tego przedsięwzięcia Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) przyznało dofinansowanie w wysokości 4 mln PLN.

Wartość projektu

5.3 mln

Wartość dofinansowania

4.0 mln

Podobne Projekty

płetwonurek pod wodą
Case study
+

Poznaj projekt, który stanowi modelowy przykład wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych, oraz dzięki kreowaniu innowacji przyczynia się do rozwoju firmy.
Więcej
port nadmorski z kontenerami
Case study
+

Wspólnie pozyskaliśmy dofinansowanie na usługi offshore, dzięki którym Protea wdroży wyniki własnych prac badawczo-rozwojowych.
Więcej
płytka informatyczna pcb
Case study
+

W branży elektroniki, informatyki i automatyki czujemy się jak ryba w wodzie. Z ogromną satysfakcją wsparliśmy prace badawcze firmy Dotconnect.
Więcej
ludzie korzystający z okularów vr
Case study
+

W naszej firmie starania o fundusze unijne znacznie wykraczają poza wypełnienie formularza wniosku o dofinansowanie. Chętnie dzielimy się wiedzą i wymieniamy doświadczeniem z naszymi klientami.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.