Kompleksowe badania patentowe to nasza specjalność. Przekonaj się jak wsparliśmy projekt firmy HSV Polska - lidera w przetwórstwie spienionych tworzyw sztucznych.
Klient
HSV Polska sp. z o.o.
Zakres usług
Badania patentowe
O firmie
Spółka HSV Polska projektuje, produkuje i dostarcza wyroby styropianowe ze spienionego polistyrenu EPS, EPP, EPS, EPE i innych tworzyw sztucznych. Wytwarza produkty formowane np. z airpop® engineered air (EPS), EPP i EPE oraz w wielu innych wariantach technicznych. Firma dysponuje własnym laboratorium badawczym wykonując szeroki zakres prac, np. badania wytrzymałościowe i zmęczeniowe.
Klientami spółki są zarówno czołowe międzynarodowe przedsiębiorstwa z branży AGD, elektroniki, motoryzacji i urządzeń, jak również wiele małych i średnich przedsiębiorstw, którym firma zapewnia produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb.
Zespół HSV liczy kilkunastu wysoko wykwalifikowanych inżynierów, którzy są współtwórcami konceptów oraz projektów swoich klientów. Eksperci spółki działają w Holandii, Polsce, Czechach, Wielkiej Brytanii oraz Niemczech.
Zakres usług
Potrzeby
Spółka HSV, w związku z rozwojem projektu „Automatyzacja procesu produkcji wyrobów/elementów z EPP i innych materiałów wstępnie spienionych”, zgłosiła się do nas z potrzebą przeprowadzenia kompleksowych badań patentowych.
Przedmiotem projektu jest w pełni automatyczna linia do produkcji wyrobów z EPP, łącząca poszczególne etapy produkcji w jeden automatycznie sterowany proces, dokonujący automatycznej kontroli jakości z wykluczeniem wewnątrz-zakładowego transportu pomiędzy etapami. Maszyna produkcyjna, po wyprodukowaniu elementów, samodzielnie i automatycznie umieszcza wyroby bezpośrednio w tunelu suszącym. Proces suszenia jest w pełni zautomatyzowany i umożliwia jednoczesne suszenie wyrobów wymagających różnych parametrów suszenia. Wyroby są automatycznie przekazywane do następnego etapu. Kontrola ich jakości jest realizowana przez robota/manipulator, który samodzielnie pobiera wyroby po etapie suszenia. Wadliwe sztuki są automatycznie odrzucane.
Po kontroli wyroby przekazywane są automatycznie do stanowiska pakowania. Pakowanie jest realizowane w sposób automatyczny. Końcowe opakowania zbiorcze są automatycznie oznakowane. Zebrane przez automatyczną linię produkcyjną dane o parametrach procesu, umożliwiają pełną identyfikacje i śledzenie pojedynczo wyprodukowanego elementu bez kosztownego indywidualnego znakowania.
Efekty
W trakcie badania przeanalizowane zostały zgłoszenia patentowe i patenty odnalezione przy wykorzystaniu kombinacji słów kluczowych i klasyfikacji MKP, w celu zidentyfikowania najbliższego stanu techniki względem poszukiwanego rozwiązania. Najbardziej istotne dokumenty zostały szerzej zbadane, a ich opisy, jak również pozostałych, zbliżonych dokumentów, wskazane zostały w raporcie z badania stanu techniki, przygotowanego dla klienta.
Wśród odszukanych publikacji powiązanych z tematem polipropylenu spienionego, przeważały teksty dotyczące własności materiału, jak i sposobów jego wykorzystania. Nie zostały odnalezione artykuły dotyczące automatyzacji linii do produkcji EPP. Wśród zbadanych dokumentów z Europy i ze świata, dla jednej z najczęściej reprezentowanych klas, oznaczonej B29C, dotyczącej formowania tworzyw sztucznych, największą liczbę zgłoszeń z tej dziedziny wykazują Stany Zjednoczone, a także Chiny.
Po przeprowadzeniu badania stanu techniki stwierdzono, że na tym etapie rozwoju projektu, jeśli jego efekty nie będą realizować wskazanych w raporcie wynalazków, komercjalizacja rozwiązania „Automatyzacja procesu produkcji wyrobów/elementów z EPP i innych materiałów wstępnie spienionych” jest możliwa.
Przeanalizowane słowa kluczowe w poszukiwanych patentach
30
Objęte badaniem klasy patentowe (MKP i CPC)
10