Przy naszym wsparciu klienci efektywnie tworzą rozwiązania z dziedziny automatyki i robotyki, które wskazują przedsiębiorcom najistotniejsze procesy do usprawnień.
Klient
Datapax sp. z o.o.
Zakres usług
Badanie Stanu Techniki
O firmie
DATAPAX to zespół ekspertów z dziedziny zarządzania procesami i przepływem informacji w firmach produkcyjnych i dystrybucyjnych. Firmę reprezentuje kompetentny zespół specjalistów, którego członkowie realizowali projekty i pracowali na stanowiskach menedżerskich dla firm, takich jak: Volkswagen Group Polska, Solaris Bus & Coach, Polkomtel, Orlen S.A., Enea S.A., Pepsi-Cola General Bottlers Poland, Kompania Piwowarska, Komputronik, Pepco, Decathlon, Brenderup i wiele innych.
Flagowym projektem firmy jest Platforma dpx – internetowe narzędzie, które wskazuje przedsiębiorcom najistotniejsze procesy do usprawnień wraz z konkretnymi rozwiązaniami przygotowanymi przez dostawców automatyzacji, optymalizacji i systemów IT.
Dodatkowo, eksperci związani ze spółką świadczą szerokie usługi doradcze, rozwiązując problemy związane z produktywnością, terminowością, kosztami operacyjnymi, chaosem informacyjnym oraz brakiem rąk do pracy.
Zakres usług
Potrzeby
Spółka Datapax zgłosiła się do nas z potrzebą przeprowadzenia badań patentowych, oraz przygotowania raportu Badania Stanu Techniki, potrzebnych do projektu „DPS Visio – zobrazowanie z kamer przemysłowych ruchu pracowników na stanowiskach pracy jako krok do robotyzacji produkcji”.
Cel projektu to zastosowanie kamer przemysłowych do analizy ruchów pracowników, którzy pracują dla zakładów produkcyjnych i przełożenie ich na modele cyfrowe, dzięki którym nastąpi automatyczny dobór najbardziej trafnych rozwiązań z zakresu robotyki, znajdujących się w zunifikowanej bazie.
Rozwiązanie tego problemu pozwoli na dostarczenie przedsiębiorcom trafnej odpowiedzi na pytanie, jakie technologie z zakresu robotyzacji mogą wykorzystać w swoich zakładach w oparciu o istniejącą infrastrukturę kamer przemysłowych. Przedsiębiorstwa produkcyjne będą mogły przeanalizować swoje procesy bez konieczności zatrudniania specjalistów lub zakupu specjalistycznych kamer do analizy ruchów, a także bez konieczności wyszukiwania rozwiązań wśród coraz szybciej rosnącej liczby dostawców robotyki.
Efekty
W trakcie badania przeanalizowaliśmy zgłoszenia patentowe i patenty odnalezione przy wykorzystaniu kombinacji słów kluczowych i klasyfikacji MKP, w celu zidentyfikowania najbliższego stanu techniki względem poszukiwanego rozwiązania. Najbardziej istotne dokumenty zostały szerzej omówione w raporcie. Wśród przeszukiwanych publikacji dotyczących badanej tematyki, nie zostały odnalezione istotne teksty, które mogłyby utrudnić komercjalizację rozwiązania.
Po przeprowadzeniu Badania Stanu Techniki, można było stwierdzić, że na tym etapie rozwoju projektu, jeśli jego efekty nie będą realizować wskazanych w raporcie wynalazków, komercjalizacja rozwiązania jest możliwa.
Objęte badaniem klasy patentowe (MKP i CPC)
15
Przeanalizowane słowa kluczowe w poszukiwanych patentach
20