Dzięki otrzymanej dotacji firma Morele.net ma szansę na opracowanie innowacyjnego robota przemysłowego, który pozwoli na zautomatyzowanie pracy magazynu.
Klient
Morele.net Sp. z o.o.
Dotacja
POIR 1.1.1 Szybka Ścieżka
O firmie
Firma Morele NET jest liderem polskiego rynku e-commerce w segmencie dystrybucji elektroniki użytkowej: komputerów, laptopów, oraz podzespołów komputerowych, a także sprzętu RTV i AGD. Jest obecna w branży już 20 lat, a jej filozofią jest tworzenie sklepu, w którym konsument może kupić szybko, wygodnie i w najkorzystniejszych cenach.
Grupa Morele NET obejmuje aż 9 sklepów internetowych, takich jak amfora.pl, budujesz.pl, digitalo.pl, hulahop.pl, motoria.pl, meblujesz.pl, ubieramy.pl, sklep-presto.pl oraz oczywiście morele.net. Pracownicy obsługują ponad 5 tysięcy zamówień dziennie.
Zakres usług
Potrzeby
W firmie Morele NET znajduje się obecnie około 40 000 produktów – liczba nie stoi w miejscu, nieustannie rośnie, dzięki czemu kompletowanie zamówień staje się wyzwaniem. Magazynowe stanowisko do kompletowania zamówień w dalszym ciągu jest manualne, lub pół-automatyczne, przez co staje się nieefektywne. Firma, chcąc wprowadzić zmiany w tym obszarze, zainteresowała się robotyzacją. Automatyzowanie procesów magazynowych niesie za sobą szereg korzyści – redukcję ponoszonych kosztów, większą efektywność pracy oraz optymalizowanie wykorzystania dostępnej powierzchni magazynowej.
Firma Morele NET zgłosiła się do nas z projektem prac badawczo-rozwojowych, którego celem było pełne zautomatyzowanie stanowiska kompletacji w magazynie.
Efekty
Wspólnie pozyskaliśmy dofinansowanie, dzięki któremu firma Morele NET wdroży w życie swój projekt badawczo-rozwojowy, polegający na stworzeniu robota magazynowego, realizującego proces kompletacji. Kompletowanie nie będzie już wymagało pracy manualnej.
Dzięki tej dotacji firma mogła sfinansować wynagrodzenia pracowników kadry B+R, pokryć koszty podwykonawców oraz koszt leasingu aparatury niezbędnej do przeprowadzenia zaplanowanych prac badawczo-rozwojowych (magazynowego systemu automatycznego).
Dofinansowanie wykorzystano także na amortyzację aparatury badawczej wykorzystywanej w projekcie, wynajem hali magazynowej potrzebnej do testów nowego robota, oraz promocję i audyt projektu.
Wartość projektu
8.04 mln
Wartość dofinansowania
4.87 mln