INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
panele drewniane
+

Proekologiczny projekt Polskich Domów Drewnianych dzięki otrzymanej dotacji ma szansę zaspokoić potrzeby mieszkaniowe społeczeństwa.

Klient

Polskie Domy Drewniane S. A.

Dotacja

Szybka Ścieżka POIR 1.1.1

O firmie

Polskie Domy Drewniane to firma deweloperska budująca budynki mieszkalne, usługowe i mieszkalno-usługowe. Wykonane są w technologiach drewnianych – firma wykorzystuje krajowy potencjał przemysłu drzewnego. Zgodnie z postawioną sobie misją, budynki Polskich Domów Drewnianych spełniają wysokie standardy związane z respektowaniem kwestii ochrony środowiska naturalnego, ponieważ produkcja w wysokim stopniu wykorzystuje surowce naturalne, zapotrzebowanie na energię pierwotną niezbędną do utrzymywania budynku są niskie, a procesy związane z budową i utrzymaniem nowo powstających budynków są w pełni zoptymalizowane.

Zakres usług

Potrzeby

Producent zgłosił się o dofinansowanie w konkursie Szybka Ścieżka z projektem wymagającym opracowania technologii wytwarzania płyt konstrukcyjnych z drewna klejonego krzyżowo, przy wykorzystaniu sosny zwyczajnej znajdującej się na terenie Polski. Dzięki realizacji projektu, na polskim rynku pojawią się innowacyjne płyty ścienne i stropowe, przeznaczone szczególnie dla budownictwa drewnianego. Obecnie na rynku nie widać żadnej firmy, która produkuje materiały konstrukcyjne tego typu. Rezultatem tego projektu o dofinansowanie jest niezaprzeczalna nowość produktu, nawet w stosunku do płyt CLT produkowanych na rynkach zachodnich.

Efekty

Realizacja projektu badawczego Polskich Domów Drewnianych dotyczyła opracowania zarówno konstrukcji, jak i konfiguracji parametrów jakościowych warstw płyty. Zachowane zostaną wymagane wartości parametrów mechanicznych, a efektem wszystkich tych czynników jest opracowanie technologii wytwarzania polskich płyt CLT.

Dofinansowanie dla projektu naszego klienta wyniosło 12,5 mln, co pozwoli na zrealizowanie badań przemysłowych, prac rozwojowych oraz prac przed wdrożeniowych, dzięki którym powstanie nowy materiał konstrukcyjny umożliwiający budowę ekologicznych, tanich i wytrzymałych budynków konkurencyjnych w stosunku do murowanych i żelbetowych.

Wartość projektu

29 mln

Wartość dofinansowania

12 mln

Podobne projekty

czerwone kwadratowe kafelki
Case study
+

Zobacz, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na realizację projektu badawczo-rozwojowego.
Więcej
Case study
+

Przemysł budowlany rośnie w siłę, a wraz z nim innowacyjne rozwiązania naszych klientów, które z pomocą funduszy unijnych przyspieszają procesy budowlane.
Więcej
Case study
+

Warto rozwijać innowacyjne rozwiązania, które przetwarzają energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych na ciepło użytkowe - tak jak nowoczesne pompy ciepła.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.