Nasza współpraca rozpoczęła się znacznie wcześniej, niż w momencie ogłoszenia Szybkiej Ścieżki na Innowacje Cyfrowe. Przed przygotowaniem aplikacji zdążyliśmy przeanalizować potrzeby finansowe przedsiębiorstwa i wspólnie stworzyć koncepcję biznesowo-technologiczną projektu.
Klient
Renau Research and Development Sp. z o. o.
Pozyskanie dotacji
Szybka Ścieżka Innowacje Cyfrowe
O firmie
Firma Renau zajmuje się prowadzeniem działalności badawczo-rozwojowej oraz doradczej w obszarze usług informatycznych. Tworzy dedykowane rozwiązania Human Machine Interface działające na zaawansowanych platformach sprzętowych. Spółka specjalizuje się w obszarach takich jak: IoT, Embedded Systems, HMI, Embedded, Linux, LoRa/LoRaWAN, Wireless Conectivity, Iot Cloud , Hardware Design.
Renau oferuje partnerom biznesowym profesjonalne wsparcie merytoryczne i technologiczne przy tworzeniu dedykowanych rozwiązań.
Zakres usług
Potrzeby
Rozmowy z Renau rozpoczęliśmy jeszcze przed ogłoszeniem Szybkiej Ścieżki na Innowacje Cyfrowe. Podczas naszych spotkań i rozmów wspólnie zdefiniowaliśmy potrzeby finansowe spółki. Aby nie marnować czasu, rozpoczęliśmy pracę nad przygotowaniem fiszki projektu. Umieściliśmy w niej draft opisów pod kluczowe pola w każdym etapie dokumentacji aplikacyjnej, tj. wyzwania technologiczne, opis cech innowacyjności oraz zasoby i doświadczenie firmy. Zdefiniowaliśmy i sformułowaliśmy założenia do potencjalnej komercjalizacji rozwiązania wraz z jej podstawowymi aspektami rynkowymi. W momencie ogłoszenia naboru do programu byliśmy już o kilka sporych kroków do przodu.
Efekty
Szybka Ścieżka na Innowacje Cyfrowe został ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju 12 października 2022 r., a dzień graniczny na złożenie całości dokumentacji został wyznaczony na 4 listopada 2022 r.
Niezwykle krótki termin składania wniosków nie stanowił dla nas problemu. Przed przystąpieniem do tworzenia dokumentacji posiadaliśmy już zdefiniowaną koncepcję technologiczno-biznesową dla projektowego przedsięwzięcia. Jedyne, co nam zostało to przedefiniowanie niektórych informacji, aby zwiększyć szansę na pozyskanie dofinansowania. Skupiliśmy się na dokładnym zdefiniowaniu kluczowych założeń projektowych, zwiększyliśmy zaangażowanie personelu, skróciliśmy czas realizacji poszczególnych faz badawczych. Zastosowaliśmy metodę ścieżki krytycznej, która pozwoliła zdefiniować harmonogram prac w sposób uwzględniający najważniejsze kamienie milowe projektu.
Celem naszej współpracy z Renau jest pozyskanie dotacji, która pozwoli na sfinansowanie części prac badawczych w takich obszarach jak opracowywanie oraz optymalizowanie technologii i urządzeń nadawczych, pomiarowych, czy też oprogramowania chmurowego.
Wartość projektu
7.7 mln
Wysokość dofinansowania
5.0 mln