| Wideo
Dotacje dla firm – marzec 2024
Dzień dobry,
szukasz dofinansowania na rozwój Twojej firmy?
Pozyskaj dotację na realizację projektu obejmującego badania i innowacje.
Pozyskaliśmy 94 dotacje na projekty B+R i inwestycyjne.
Obsługujemy 126 firm rocznie.
84% klientów powraca.
Nowa perspektywa finansowa daje możliwości realizacji kompleksowych przedsięwzięć, dopuszczając strukturę modułową projektów. Właśnie taki model realizacji inwestycji jest przedmiotem wsparcia w ramach dofinansowania „Badania, rozwój i innowacje przedsiębiorstw” w województwie mazowieckim. Wśród wspieranych obszarów są:
Obligatoryjnym elementem każdego wniosku o dofinansowanie jest moduł badawczo-rozwojowy. Pozostałe moduły są fakultatywne, co oznacza, że mogą być dobierane odpowiednio do celów, jakie przedsiębiorcy chcieliby zrealizować z pomocą dotacji. Należy również pamiętać o dodatkowym warunku dotyczącym przedsiębiorstw dużych, które otrzymują dofinansowanie wyłącznie przy współpracy z przedsiębiorstwami z sektora MŚP.
Na dofinansowanie projektów w ramach naboru przeznaczono niemal 66,33 mln zł.
Z dofinansowania w ramach naboru mogą skorzystać zarówno przedsiębiorstwa z sektora MŚP, czyli firmy mikro, małe i średnie, jak i przedsiębiorstwa duże.
W tej kategorii sfinansujesz wynagrodzenie brutto wraz z narzutami pracodawcy dla pracowników zaangażowanych w realizację prac badawczo-rozwojowych.
Regulamin programu pozwala na zlecenie części prac badawczo-rozwojowych ujętych w projekcie innemu podmiotowi w ramach podwykonawstwa.
Z dotacji pokryjesz koszty materiałów i surowców zużywanych w procesie badawczym, a które służą np. do wytworzenia partii testowych produktów. Mogą to być również części składowe prototypów.
W tej kategorii możliwy jest zakup drobnej aparatury naukowo-badawczej. W przypadku droższych urządzeń koszt stanowi ich amortyzacja w czasie realizacji projektu, ale ich wynajem będzie również kosztem kwalifikowalnym.
Przykładami takich wydatków jest zarządzanie projektem, księgowość czy media.
W projekcie możesz ująć zakup gruntów i nieruchomości – ten koszt nie może jednak stanowić więcej niż 10% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.
Możliwa jest budowa oraz adaptacja przestrzeni przeznaczonej do prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej.
W części wdrożeniowej możesz stworzyć bazę produkcyjną lub bazę konieczną do prowadzenia działalności usługowej.
Dzięki szkoleniom Twoi pracownicy poszerzą swoją wiedzę, a poziom kompetencji wrośnie, szczególnie w kluczowych obszarach dla Twojej firmy.
Doradztwo może dotyczyć np. prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, czy też obszaru związanego z zabezpieczeniem praw własności przemysłowej.
Poziom dofinansowania uzależniony jest od charakteru ponoszonych wydatków. W przypadku realizacji prac badawczo-rozwojowych maksymalna intensywność wsparcia wynosi:
1. Dla mikro i małych przedsiębiorstw
2. Dla średnich przedsiębiorstw
3. Dla dużych przedsiębiorstw
W części dotyczącej tworzenia infrastruktury B+R oraz w części wdrożeniowejdofinansowanie udzielane jest w ramach Regionalnej Pomocy Inwestycyjnej. Jej maksymalna intensywność w województwie mazowieckim jest zróżnicowana w przedziale od 0% do 70% i jest uzależniona od konkretnej lokalizacji projektu. Maksymalny poziom wsparcia (dla wybranych powiatów) wynosi:
Jednocześnie należy podkreślić, że dofinansowanie w części infrastrukturalnej i wdrożeniowej nie jest możliwe w Warszawie oraz powiatach ościennych. Dofinansowanie na część badawczo-rozwojową jest natomiast dostępne na terenie całego województwa, łącznie z Warszawą i powiatami ościennymi.
Sprawdź, w jaki sposób pozyskaliśmy 1,2 mld PLN dla naszych klientów.
Nasz cel to pozyskanie dotacji dla Twojej firmy w regionalnym programie dla przedsiębiorstw z województwa mazowieckiego.
Zajmujemy się pozyskiwaniem oraz rozliczaniem dofinansowań na projekty: badawczo-rozwojowe, inwestycyjne, OZE oraz internacjonalizację. Oznacza to, że nie współpracujemy z firmami, które chcą dopiero założyć działalność gospodarczą lub pozyskać dofinansowanie na tzw. projekty miękkie jak np. szkolenia.
Wyspecjalizowaliśmy się w pozyskiwaniu dofinansowań dla sektora produkcyjnego, przemysłowego, oraz IT. Opiekujemy się całym procesem obsługi dofinansowania – od bezpłatnej analizy potencjału Twojego projektu pod kątem możliwości pozyskania dofinansowania przez przygotowanie wniosku, panel ekspertów, podpisanie umowy o dofinansowanie, a na rozliczaniu dotacji kończąc.
Jak działamy?
Nie pomagamy wszystkim firmom. Do kwestii dofinansowań podchodzimy FAIR. Etap podpisania umowy o współpracy za każdym razem poprzedza skrupulatna bezpłatna analiza potencjału. Jej celem jest bliższe poznanie Twojej firmy oraz jej potrzeb, a następnie zbadanie kwalifikowalności projektu do uzyskania dotacji. Jeżeli nie będziemy widzieli możliwości pozyskania dofinansowania, to jasno to zakomunikujemy. Tym samym podejmujemy się przygotowania aplikacji dla projektów, w które naprawdę wierzymy, bo dla nas liczy się jakość, a nie ilość napisanych wniosków. Chcemy, aby Twój i nasz wysiłek zakończył się sukcesem!
*O dofinansowania oczywiście. Nasze bezpłatne konsultacje oferujemy firmom różnej wielkości, w tym małym, średnim i dużym, które zatrudniają co najmniej 5 pracowników. To w tych przedsiębiorstwach nasze doświadczenie sprawdza się najlepiej. Wypróbuj nas i naszą wiedzę bez konieczności podejmowania zobowiązań czy ryzyka.